Reklama to najsilniejsza forma promowania strony www. Sieć oferuje nam bardzo dużo firm, zajmujących się reklamą ale odpłatnie. Koszty z tym związane, często dochodzą kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest bardzo wiele sposobów darmowej, a co za tym idzie skutecznej reklamy strony www.
Dzisiejszy świat jest ogarnięty portalami społecznościowymi, która mają bardzo dużą siłę dotarcia do wielu osób. Jest to bardzo dobry obszar promowania strony.
Reklamę zaczynamy od stworzenia konta na portalach:
– Facebook
– Twitter
– YouTube
– Forum związane ze specyfiką strony
Podczas uzupełniania danych profilu w w/w portalach szczególną uwagę trzeba zwrócić na informację identyfikacyjne które zostaną zawarte. Tak żeby jak najwidoczniej przedstawiały tożsamość strony która jest reklamowana. Są to adres www, branża, odnośnik i logo.
Kolejnym krokiem jest, rozsyłanie zaproszeń do grona znajomych i czynne branie udziału w dyskusjach a także komentowanie postów. Pod żadnym pozorem nie wolno tworzyć spamu. Treściwa dyskusja i komentarz. Tyczy się to Facebook, Twitter i forum.
Podczas zakładania konta YouTube, postępujemy podobnie przy wypełniania profilu jak wcześniej. Tu jest jeszcze możliwość dodanie większej informacji w zakładce. Teraz trzeba stworzyć krótkie video, maksymalnie dwie minuty. Zwykła prezentacja strony i możliwości. Można się pokusić o kilka takich klipów. Trzeba pamiętać o tagowaniu, materiału. Tak jak przy innych portalach społecznościowych, brać czynny udział w dyskusjach i komentarzach. Unikać spamu.
YouTube, Facebook, Twitter i forum, zostaje indeksowane w wyszukiwarkach, co powoduję dotarcie do reklamowanej strony www.